Kayseri'de Bayraklar Yarıya İndirildi

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası sonrasında 3 günlük ulusal yas ilan edilmesinin ardından Kayseri'deki bayraklar yarıya indirildi.

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında 3 günlük ulusal yas ilan edilmesinin ardından Kayseri Valiliği ve Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan bayraklar başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bayraklar yarıya indirildi.

"SOMA’DA YAŞANAN OLAY TÜRKİYE’NİN SON YILLARDAKİ FACİALARIN EN BÜYÜKLERİNDEN BİRİSİDİR"

Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, Manisa’nın Soma ilçesinde 205 maden işçisinin hayatını kaybettiği olayla ilgili konuştu. Düzgün, “Soma’da ki elim olayda, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye’de son yıllarda ki faciaların en büyüklerinden birisidir. Allah ailelerine sabır versin. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden faciası nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Başkan Hiçyılmaz, “Özel bir maden ocağında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında 200’den fazla maden işçisinin hayatını kaybetmesi herkesi derinden üzmüştür. Ülke olarak yaşanan acı çok büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Başkan Hiçyılmaz, kazanın bilançosunun çok ağır olduğunu belirterek, “Madencilik tarihimizin en acılı günlerinden birini yaşıyoruz. Başbakanlık tarafından Milli Yas ilan edilmiştir. İnşallah bundan sonra böyle olayları millet olarak yaşamayız” diye konuştu.

Hiçyılmaz mesajını şu ifadelerle sürdürdü:

“Kazada hayatını kaybeden madencilerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralı olarak kurtulan madencilerimize acil şifalar dilerken, ocakta mahsur kalan işçilerimizin bir an önce kurtarılmasını bekliyor ve dua ediyoruz.”

PAYLAŞIN

Yorumlar