İspanyol Pivot Laura Nicholls, Kayseri Kaski'de

2013 - 2014 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde yarı final oynayan, Kadınlar Euroleague Final Eight’te ülkemizi temsil eden üç takımdan biri olma başarısı gösteren Kayseri Kaski, sezon sonrasında hız kesmeden transfer çalışmalarına başladı.

İspanyol oyuncu Laura Nicholls ile sözleşme imzalayan mavi-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, transferin herkese hayırlı olması temenni edilerek, şu görüşlere yer verildi:

"2013-2014 sezonunda İspanya liginin en değerli oyuncusu seçilen ve Rivas Ecopolis ile İspanya Ligi şampiyonluğu yaşayan İspanyol Laura Gonzales Nichollsu ile ikinci yıl opsiyonu kulüpte olmak kaydıyla 1+1 yıl sözleşme imzalanmıştır. İspanya Milli Takımı ile 2013 Avrupa Şampiyonası'nda da şampiyonluk yaşayan 1989 doğumlu Nicholls 1.89 santimetre boyunda ve 5 numara pozisyonunda oynamaktadır. Kulüp olarak takımımızın ihtiyaçları doğrultusunda hem şehrimize yakışacak hem de kulübümüzü hedeflerine ulaştıracak kalitede transferler yapmaya çalışmaktayız. Camiamıza ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını dileriz."

PAYLAŞIN

Yorumlar