DP Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal: "Önce Siyasi Ahlak Gerekir"

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, "Önce siyasi ahlak gerekir. Ne kadar yasa çıkarsa çıksın, seçim barajları değişsin önemi yok. Önemli olan, uygulayan siyasetçilerdir" dedi.

Özbakkal, yaptığı açıklamada, bugün Türkiye'de 'siyaset/politika' kelimesinin, ne yazık ki yolsuzluk, hırsızlık, soygunculuk, yalancılık, ikiyüzlülük, güvenilmezlik ve inanılmazlık bağlamında 'Politik Acı' olarak algılandığını ve kullanıldığını bildirdi. Özbakkal, "Yıllarını partisine vermiş kişiler saf değiştirerek, yalan dolanla, çamur at izi kalsın politikasıyla gündemde kalmaya çalışıyorlar. Halka hizmet ve fazilet anlamında, namuslu ve dürüst siyaseti herkes yapamaz" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, "Her önüne gelen, yüksek erdemlere, ilim ve irfana sahip olmadıkça hobi olsun diye istediği veya sevdiği için siyaset yapamaz" diyen Özbakkal, şöyle devam etti:

"Siyaset yapabilmek için ancak bir sanatkâr seviyesine erişmek, yani yaptığı işi en üst düzeyde bilmek, içselleştirmek, özgür bilim ve hür iradeye sahip olmak, hiçbir menfaat beklemeden; Vatanı, milleti, özgürlüğü, bağımsızlığı sevmek, can pahasına korumak ve tam bir inançla “en doğru/dürüst biçimde” vatan hizmetini gerçekleştirmek zorunluluğu vardır. Bilgisiz, kültürsüz, yeteneksiz, devlet ve millet geleneğini anlamamış, umur-u devlet’den bihaber, milli hasletlerimiz ve milli gücümüzü yeterince tanıma bilincine erişememiş cahil cühelâdan siyasetçi olmaz. Tarihi ve kadim projelerimizi sevgili halkımıza anlatarak, ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ve teknik açıdan Demokrat Parti farkını ortaya koyarak ve namuslu, dürüst, saydam, ilkeli, onurlu, sorumlu ilmi ve milli demokrasinin halka hizmet yolunda sağladığı siyaseti demokrat parti olarak uygulayacağız."

PAYLAŞIN

Yorumlar