Kar Azlığından En Az Etkilenen Tesis Erciyes

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahid Cıngı, Erciyes'de kayak sezonun kapanması ile ilgili olarak, sezonluk ziyaretçi sayısında 1 milyon 80 bine ulaştıklarını söyledi. Cıngı ayrıca, bu yıl kar üretme makineleri ile 250 bin metreküp kar üretildiğini belirtti.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahid Cıngı, Erciyes'de kayak sezonunun kapanmasının ardından yaptığı açıklamada, "Kayserili hemşerilerimizin ve Türkiye’deki vatandaşlarımızın takip ettiği gibi bu yıl Kayseri Büyükşehir Belediyemiz tarafından ortaya konulan Erciyes Master planının Erciyes’e getirmiş olduğu son durumu paylaştık. Çok şükür bu sene itibariyle 3. sezonumuzu bitirmiş bulunuyoruz. Bu sene hem ülke olarak hem de dünya olarak kar açısından biraz sıkıntılı bir yıl geçirdik. Fakat çok şükür Büyükşehir Belediyemizin yatırımları sayesinde Erciyes dağı üzerindeki karlama sistemlerimiz Aralık ayının ilk haftasından itibaren bizim birçok pistte kayak yapmamıza vesile oldu ve Kayseri'ye gelen ziyaretçilerimizi sezon boyunca aralıksız olarak kaydırma imkanına sahip olduk. Dolayısıyla bu sene Erciyes Türkiye’deki kar azlığından muhtemelen en az etkilenen kayak merkezi oldu. Diğer kayak merkezlerinde kayak sıkıntısının yaşanıyor olması Erciyes’in ülke gündeminde biraz daha ön plana gelmesine neden oldu" diye konuştu.

Cıngı ayrıca, "Bu yıl yaklaşık 250 bin metreküp civarında kar üretme imkanımız oldu. Sürekli olarak hem tekir hem Hisarcık hem de Hacılar kapıdaki pistlerimiz halkımızın istifadesine sunuldu. Kayakçı sayısında da kar azlığına rağmen geçen yıla oranla yüzde 6’lık bir artış sağladık. Sezonluk ziyaretçi sayısında 1 milyon 80 bine ulaştık. Çok şükür bu sezon geçen sezon ki sayımıza ilaveler yaparak sezonu bitirdik. Genel itibariyle beklemediğimiz bir sıkıntı yaşanmadı" şeklinde konuştu.

PAYLAŞIN

Yorumlar