Kayserigaz'a Uluslararası Başarı Ödülü

Ödüllerine her geçen gün yenilerini ekleyen Kayserigaz, Yönetim Danışmanları Derneği tarafından Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, “Kurumsal Yönetişim ve Değişim Yönetimi” konularındaki projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Kayserigaz’ın Pir-i Reis isimli projesi, yarışmada belirlenen kıstasları ve yapılan mülakattaki şartları başarıyla karşılayarak, yarışmaya katılan onlarca kamu kuruluşu ve özel firma arasından seçilmeyi başardı. Kayserigaz uluslararası bir ödül olan “Başarılı Yönetim Danışmanlığı Projesi Ödülü”nü, proje danışmanı olan NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ile birlikte aldı. Dünyanın 49 ülkesinde faaliyetini sürdüren, Yönetim Danışmanları kuruluşlarının uluslararası konseyi olan ICMCI tarafından da akredite edilen ödülle Kayserigaz çalışmalarını bir kez daha tescilledi.

Kurumsal Risk Yönetimi, BalancedScorecard, Süreç Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi de projelerini de içeren Pir-i Reis Projesi’nin tamamlanan fazı olan Kurumsal Risk Yönetimi çalışmasıyla Kayserigaz, uluslararası standartlarda faaliyetlerini yürüten bir kuruluş olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ülke ve şirketlerin “Sürdürülebilir Büyüme” hedeflerine ulaşmasının en önemli unsurlarından birinin riskleri çok daha etkin bir şekilde yönetmekten geçtiği anlayışıyla, Kayserigaz’da Kurumsal risk yönetimi çalışması yapıldı. Kayserigaz’da bu çalışma ile mevcut süreçlerin risk odaklı bir yaklaşım ile değerlendirilmesi ve gelişime açık alanların tespit edilmesi ile riski azaltmaya yönelik aksiyon alma ve değer yaratan riskleri alıp yönetme, risk yönetimi faaliyetlerini Kayserigaz süreç ve stratejilerine entegre etme sağlandı.

Çırağan Sarayı’nda yapılan ödül töreninde Pir-i Reis Projesi kapsamında yürütülen Kayserigaz’ın Kurumsal Risk Yönetimi çalışmalarının başarısı tüm katılımcılardan büyük takdir topladı. Kamu ve özel kurumlardan müsteşarların, valilerin, yönetim kurulu başkanlarının ve genel müdürlerin katıldığı Çırağan Sarayı’ndaki zirvede, yurt dışından davet edilen özel konuklar da misafir edildi.

AK Parti Antalya milletvekili Sadık Badak ve Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Seçen'in takdim ettiği ödül, Kayserigaz adına Kayserigaz Teknik Genel Müdür Yardımcısı Adem Dincay tarafından alındı. Dincay, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, Kayserigaz’ın başarısının 3 temel kaynağı olduğunu belirterek; sırasıyla bunların Kayserigaz üst yönetimi, özverili, fedakâr, samimi Kayserigaz çalışanları ve son olarak Kayserigaz’ın danışmanlık hizmetini sürdüren NMT firması olduğunu söyledi.

Proje sürecinde çok yoğun emek harcadıklarını vurgulayan Proje Yöneticisi Işıl Akkoç, hem projenin amacına ulaşmasından hem de projenin bir ödülle taçlandırılmasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek Kayserigaz çalışanlarına, üst yönetime ve NMT danışmanlarına teşekkürlerini iletti.

Kurumsal Risk Yönetimi, BalancedScorecard, Süreç Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi de projelerini de içeren Pir-i Reis Projesi’nin yurt dışındaki yarışmalara da katılacağı bildirildi.

PAYLAŞIN

Yorumlar