Havaların Isınması Güneş Gözlüğüne Olan İlgiyi Arttırdı

Kayseri Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği Başkanı Vural Çakır, güneşli havaların gelmesi ile birlikte vatandaşların güneş gözlüklerine büyük ilgi gösterdiğini belirterek, güneş gözlüğü alacaklara sağlıkları açısından kaliteli gözlük almalarını tavsiye etti.

Kayseri Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği Başkanı Vural Çakır, güneş gözlüğü satışları ile ilgili olarak, "Yaz aylarında güneş gözlüğü talepleri kış aylarına göre artış göstermeye başladı. Biz vatandaşlarımızın özellikle kaliteli gözlük almasını tavsiye ediyoruz. Gözlüklerin ultra özelliği taşımasına özen göstersinler. Bu konuda da vatandaşlarımıza hem dernek olarak hem de optikçi olarak uyarılar yapıyoruz. Şu anki satışlarımız gayet iyi. Güneş gözlüklerinin fiyatı 100 TL’den başlıyor, 600 TL’ye kadar güneş gözlüklerimiz var. Tabi daha pahalı üst gruplar da var. Polarize cam çok tercih ediliyor. Bunun yanında polorize olmasa bile ultra özellikte olmasını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

Vatandaşları ucuz gözlük almamaları yönünde uyaran Çakır, "Ucuz güneş gözlüğü görme kalitesini düşürüyor. Gerek cildinde gerekse gözünde belli rahatsızlık yaşıyor. Bu konuda da zaten uzmanlar özellikle uyarıyor. O yüzden ucuz güneş gözlüğü tavsiye etmiyoruz. Vatandaşların güneş gözlüğünü optikçiden alması gerekir. Yoksa telefoncuda, ayakkabıcıda, marketçi de her yerde güneş gözlüğü satılıyor. O tarz yerlerde markalı güneş gözlüğü olmaz. Marka olmayınca da kalite olmaz" şeklinde konuştu.

PAYLAŞIN

Yorumlar