Mehmet Özhaseki'ye Hayırlı Olsun Ziyaretleri

30 Mart Yerel Seçimleri'nde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden seçilen Başkan Mehmet Özhaseki'ye 'Hayırlı Olsun' ziyaretleri başladı. Ziyaretler sırasında seçimler ve Kayseri ile ilgili değerlendirmeler yapan Başkan Özhaseki, Kayseri'nin birçok açıdan örnek bir şehir olduğunu söyledi.

Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Özhaseki ile bir süre görüştü. Erciyes Dağı'nın iki ülkeyi yaklaştırdığını ifade eden Başkan Özhaseki, Erciyes'te başlayan ticari ilişkinin dostluğa dönüştüğünü söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Avusturya Büyükelçisini Başkanlık Makamında ağırladı. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ile Avusturya'nın Kayseri Fahri Konsolosu Mehmet Eğlenceoğlu da hazır bulundu.

Avusturya ile olan ticari ilişkinin dostluğa dönüştüğünü vurgulayan Başkan Mehmet Özhaseki, "Erciyes dağı iki ülkeyi biraz daha yaklaştırdı. Erciyes dağı daha önce Büyükşehir sınırlarında olmadığı için bir çalışma yapamamıştık. Birkaç yıl önce bizim sınırlarımıza dahil olunca çalışmaya başladık. 'Buraya en iyi örnek neresi olur?' diye düşündüğümüzde Avusturya'daki kayak merkezleri karşımıza çıktı. Geçen zaman içinde doğru işler ve doğru yatırımlar yaptık. Ortaya iyi sonuçlar çıktı, bundan sonra da yatırımlarımız sürecek ve Avusturya ile işbirliğimiz devam edecek" dedi.

Konuşmasında Avrupa Birliği konusunda Türkiye'ye destek çağrısı da yapan Başkan Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin üyeliğine Avusturya hükümetinin daha sıcak bakmasını istediklerini belirtti.

Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer de, Başkan Özhaseki'nin Kayseri ve Erciyes'teki başarının büyük bir parçası olduğunu söyledi. Büyükelçi Wölfer, Başkan Özhaseki'yi siyasi başarısı nedeniyle tebrik etti.

Ziyarette karşılıklı hediyeler de verildi. Başkan Özhaseki konuk Büyükelçiye üzerinde Türk motiflerinin yer aldığı bir vazo ile Kayseri'yi anlatan bir katalog hediye ederken, Büyükelçi Wölfer de Başkan Özhaseki Viyana'yı tanıtan bir kitap ile mukabele etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ilk olarak çeşitli bakanlık ve genel müdürlüklere bağlı bölge ve il müdürlerini kabul etti. Başkan Özhaseki'yi tebrik eden bölge ve il müdürleri yeni dönem için başarı temennisinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Türk Telekom Müdürü Muhammed Katmer tarafından Başkan Özhaseki'ye Selçuklu Kartalı motifli bir plaket hediye edildi.

Başkan Özhaseki'yi daha sonra Kayseri'de faaliyet gösteren çeşitli vakıfların başkan ve yöneticilerini ziyaret etti.

Vakıfların ardından Mimarlar Odası Başkanı Eda Velibaşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Kadın Girişimciler Grubu Başkanı Sema Karaoğlu ve yönetimini kabul eden Başkan Özhaseki ziyaretlerde Kayseri ve seçimler konusunda değerlendirmeler yaptı.

Kayseri'nin birçok açıdan Türkiye'ye örnek bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Özhaseki, "Kayseri, Anadolu'nun ortasında, avantajları olmayan bir şehir olmasına rağmen gerek şehircilik, gerek sanayi ve kalkınma açısından, gerekse insanların kendi arasındaki hoşgörüsü bakımından örnek bir şehir. Seçim sürecinde de tüm şehirlerden daha iyiydi. Ne bir görüntü kirliliği ne de bir gürültü kirliliği yaşandı. Nezih bir seçim dönemi geçirdik" dedi.

Kadın Girişimciler Grubu Başkanı Sema Karaoğlu da Başkan Özhaseki'yi hem tebrik hem de teşekkür için ziyaret ettiklerini ifade ederek, "Geçtiğimiz Mart ayında düzenlemiş olduğumuz etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği için de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

PAYLAŞIN

Yorumlar