AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz'in Kutlu Doğum Mesajı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, 14-20 Nisan tarihlerini kapsayan "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dengiz, mesajında, sevgi ve hoşgörü ikliminin gönülleri kapladığı Kutlu Doğum Haftasında; İnsanı onurlandıran, insan onurunun önemini tüm insanlığa anlatan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim başlı başına bir onur kitabıdır. Her suresi, her ayeti insan onurunu yüceltmekte, insanın değerini tüm kainata anlatmaktadır. Çünkü Allah (c.c) her insanı onurlu yaratmıştır.

Bugün dünyanın çeşitli coğrafyalarında mazlumiyetlerin yaşanması, akan gözyaşının ve kanın bir türlü durmaması, insanlık onuruna layığınca riayet edilememesinden ve İslam’ın kardeşlik ikliminin ihlal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu gözyaşını, acıları ve zulümleri dindirmenin yolu ise Hz. Muhammed’in (SAV) ahlakından beslenen insanların bir olması, beraber olması, birbirlerinin onuruna, hak ve hukukuna saygı göstermeleri ve hakiki manada kardeş olmalarından geçmektedir.

Bizler ancak O‘nun yolunda yürüdükçe, ideallerimizde hedeflediğimiz topluma ulaşmamız mümkün olacaktır. 'Bir insanın kurtuluşuna vesile olan, bütün insanlığı kurtarmış olur' diyerek, bizlere diğergâmlık ufkunu işaret eden Hz. Muhammed (SAV)’in bu tavsiyesi istikametinde hareket ettikçe, hem şahsî, hem de toplumsal hayatımızda emniyet ve huzuru yakalamamız kolaylaşacaktır. O’nun mesajının gönüllerde yankı bulması, kardeşlik bağlarıyla kenetlenip yek-vücut olarak geleceğimizi inşa etmemize vesile olması en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle, hayatlarımıza hayat bahşederek varlığıyla bütün asırları ışıklandıran Kutlu Peygamberimiz, Hz. Muhammed (SAV)’in mübarek doğumunu en kalbi duygularla tebrik ediyor, Kutlu Doğum Haftası’nın, güzel yurdumuzun, vatanımızın huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik, beraberlik ve dostluğuna, kardeşliğine, vesile olmasını yüce Rabbimden diliyorum."

PAYLAŞIN

Yorumlar