Bakan Yıldız, Naturelgaz'ın Açılış Törenine Katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Naturelgaz’ın toplu açılış törenine katıldı. Yıldız, “AK Parti hükümetinden önce 9 ilde doğalgaz vardı, şimdi 73 ilde bulunmaktadır” dedi.

Bir dizi ziyaret için Kayseri’ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Naturelgaz'ın Çorlu, Afyonkarahisar, Konya, Antalya ve Osmaniye bölgelerinde açılacak olan gaz istasyonlarının yanı sıra Kayseri’deki açılış törenine katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Naturelgaz Yönetim Kurulu Başkanı Aksel Goldenberg, “CNG sektörüne 100 milyon dolarlık yatırım yaptık. Hedeflerimize paralel olarak bakanlığımızın ve büyükşehir belediyesinin destekleri ile rekabetçi bir yaklaşım ile CNG pazarına girmiş oluyoruz. Amacımız Kayseri’de doğalgazın ulaşmadığı her yere doğalgazı götürebilmektir. Tüm CNG kullanıcılarına en ucuz doğalgazı sunuyoruz” dedi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, “Türkiye’nin gelişip kalkınmasına paralel olarak doğalgaz kullanımı artıyor. Daha önce sanayi sektöründe kullanılan doğalgaz evlerde de kullanılmaya artıyor. Doğalgaz demek, çevrenin daha sağlıklı kalması ve vatandaşlarımızın daha ucuz hizmetlerden yararlanması demektir. Bu nedenle Kayseri’nin bu doğalgaz istasyonlarından birini kullanacağından memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, “Bugün burada yalnızca bir istasyonun açılışını yapmıyoruz. Bir değişimin ve dönüşümün açılışını yapıyoruz. Sıkıştırılmış doğalgaz dediğimiz tanklarla taşınıp iş çevresinin sanayi uygulamalarında bunlar rahatlıkla kullanılıyor. Bunları yaygınlaştırmamız lazım. Açılışlarına özellikle katılmak istiyorum. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak yanı başlarında olduğumuzu söylüyorum. Havanın temiz olmasının sebebi doğalgaz kullanılmasıdır. AK Parti hükümetinden önce 9 ilde doğalgaz vardı, şimdi 73 ilde bulunmaktadır. Biz doğalgazın enerji üretim santrallerinde kısmen ama ev ve sanayi uygulamalarında tamamen uygulanmasını istiyoruz. Birçok ilimizde bunun uygulamalarını göreceğiz. Kayserimizde 192 tane otobüs var. Bir bu kadar daha dönüştürmemiz lazım. Yeni alacak otobüslerin doğalgaz ile çalışıyor olması Kayserimiz için iyidir” dedi.

Kayseri’de bulunan firma yetkilileri ile pazarlık eden Taner Yıldız, ‘Kayseri’ye gelmişken pazarlık yapmadan olmaz’ diyerek, Kayseri’de bulunan 190 halk otobüsünün doğalgaz dönüşümü için firmadan finans istedi. Yıldız, “Kayseri’ye gelmişken pazarlık etmeden olmaz. 190 otobüsümüzü dönüşümünü ücretsiz olarak finanse etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kayseri’de yapımı tamamlanan Naturelgaz’ın açılışı gerçekleştirildi. Protokol daha sonra istasyonda bulunan dönüştürülmüş araçları gezerek bilgiler aldı.

PAYLAŞIN

Yorumlar