Bu Benim Eserim Konulu Proje Yarışması

TÜBİTAK tarafından orta öğretim öğrencileri arasında düzenlenen ''Bu Benim Eserim'' proje yarışması, Kayseri Bölge finali yapıldı. Finalde, dereceye giren proje sahiplerine ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, bu etkinliğin, çok önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, ''Artık öğrenme modeli, proje yaparak öğrenmeye kayıyor. Eğitimde temel yaklaşım; yaparak, yaşayarak öğrenme sistemi, biçimi gibi algılanıyor. Bu proje yapma geleneğini çocuklarımıza kazandırmamız gerekir. Dünyada eğitimi en üst noktada olan ülkelere baktığımızda projeler ön plana çıkmaktadır. Proje yapmasını öğrenen, öğreten geleceğin eğitimine büyük katkı sağlamış olacaklardır. Proje ahlakı ile yetişen bir nesil neler yapmaz ki. Bu da bizleri heyecanlandırıyor.

Bana göre burada bulunan 80 eser de birinci. Bu medeni cesareti gösteren başta öğrenciler ve öğretmenleri kutluyor, kazananlara başarılar diliyorum'' dedi.

Konuşmanın ardından, ödül törenine geçildi ve matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi dallarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Dallarında birinci olan projeler ise, Ankara'da yapılacak büyük finale gitmeye hak kazandı.

PAYLAŞIN

Yorumlar